Події 577b4be3f12af-1
Поки шеф не в темі: люди Луценка «вляпалися» на мільйон (відео)

В оновлених силових структурах – старі методи. Правда дістається дорогою ціною, іноді – навіть занадто.

Правоохоронці розгромили офіс IT-компанії в центрі Києва, вилучивши звідти документи й дорогу апаратуру. Погром вони влаштували, незважаючи на відсутність будь-якого опору, повідомляють “Українські реалії”.

За 10 місяців судових тяжб і, нарешті, рішення суду повернути вилучене в рамках обшуку майно – прокуратура нічого віддавати так і не збирається. Більш того, правоохоронці не соромлячись натякають на необхідність дати хабар, щоб компанії повернули документи і обладнання. Тому постраждалим довелося зареєструвати ще раз про невиконання рішення суду.

Адвокати потерпілих звернулися в Генеральну прокуратуру, адже її новий глава Юрій Луценко обіцяв почати боротьбу за чистоту відомства.

Тріщини в стінах і офіс, схожий на руїни. Так виглядала столична IT-компанія «Легальний софт» 2. вересня 2015 го після того, як туди навідалися близько 30 озброєних правоохоронців – працівників СБУ та прокуратури на чолі з прокурором Дмитром Хацковим. Штурм приміщення вони почали, не надавши жодних документів. І це при тому, що Дмитро Хацьки займає не аби яку посаду – він є прокурором відділу нагляду за додержанням законів органами податкової міліції прокуратури Києва, повідомляє ресурс “Антикор“.

Обшук тривав з дванадцятої години дня до другої години ночі. Співробітники СБУ і прокуратури немов смерчем пройшлися. За вказівкою прокурора Хацкова вони руйнували конструкції будівлі офісу і двері, демонтували електронне обладнання, знищували камери зовнішнього і внутрішнього спостереження, незважаючи на заклики не пошкоджувати майно і скористатися ключами від замків дверей офісу.

Після того, як прокурору Хацкову стало зрозуміло, що в обшуканому приміщенні ніяких цінностей або документів немає, він дав незаконну вказівку працівникам СБУ вилучати предмети, які не були зазначені в постанові про проведення обшуку: комп’ютери, реєстратори, телефони і т.д. Згодом взагалі виявилося, що Хацьки не мав дозволу на проведення обшуку. Адже постанова на проведення обшуку було видано іншому прокурору – Денису Басову, прокурору відділу нагляду за додержанням законів органами податкової міліції прокуратури Києва.

Незрозумілим залишається і те, чому до обшуку залучили два підрозділи СБУ. Адже, наголошує потерпіла сторона, IT-компанія – це не злочинна організація, яка здійснює насильницькі злочини. Втім, працівники СБУ офіційно підписалися в протоколі по даній справі – це саме ті особи, які забезпечували порядок (з дуже недешевими наслідками!) як супровідний орган.

Юристи сподіваються, що звернення в ГПУ пожвавить процес, а винні компенсують усі завдані збитки і в кінцевому підсумку повернуть безпідставно вилучене майно.