Події 11214032_57699e1377e66
Не приховати нічого: Українські історики виклали в інтернет таємні архіви КДБ про хід Волинської трагедії

Як повідомили в Українському інституті національної пам’яті (УІНП), українські історики виклали у вільний доступ ряд документів, що стосуються теми польсько-українського конфлікту 1942-1947 років, повідомляють Патріоти України.

Документи були опубліковані завдяки зусиллям УІНП, Центру досліджень визвольного руху та Архіву Служби безпеки в рамках спільної співпраці.

“У колекції – 380 документів, перш за все, з розсекречених архівів КДБ. Також великий блок матеріалів взято з архіву Миколи Лебедя, одного з керівників українського визвольного руху. Багато років цей архів вважався втраченим, поки в 2007 році не був переданий Центру досліджень визвольного руху. Інша його частина зараз зберігається в Гарвардському університеті”, – сказано в повідомленні.

Тема польсько-українського протистояння часів Другої світової війни останнім часом набула гострої актуальності. Разом з тим, історики зазначають, що хід конфлікту ще не достатньо вивчений вченими, оскільки доступ до архівів повністю з’явився лише в останні роки.

Польсько-український конфлікт 1940-их років, більш відомий як Волинська трагедія – це двосторонні етнічні зіткнення українського і польського населення, вчинені Українською Повстанською Армією з одного боку і польською Армією Крайовою з іншого боку в 1943 році під час Другої світової війни на Волині.