Загрузка...

У Національному антикорупційному бюро заявили про офіційне затримання керівника Державної фіскальної служби Романа Насирова. Йому повідомили про підозру у зловживанні владою і службовим становищем, і зараз він офіційно перебуває в статусі затриманого, повідомляє прес-служба НАБУ.

Пише ukr.media

Загрузка...

Крім цього, в Бюро повідомили, що завершилися обшуки за місцем проживання і роботи підозрюваного.

Діяльність Романа Насирова на посаді голови Державної фіскальної служби завдала державі збитків в два мільярди гривень. Про це заявив начальник четвертого відділу Спеціальної антикорупційної прокуратури Роман Сивкив.

Як бізнес сприйняв затримання і відсторонення від посади голови ДФС, в ефірі радіостанції Голос Столиці прокоментував голова Всеукраїнської громадської організації “Союз захисту підприємництва” Сергій Доротич.

Кабмін України відсторонив від посади голову ДФС Романа Насірова, поклавши обов’язки голови відомства на виконуючого обов’язки, заступника голови ДФС Мирослава Продана. Як би ви схарактеризували вчорашні новини по оголошенню підозри Насірову?

— Насправді, подія дуже очікувана, чи довгоочікувана, зокрема, підприємництвом. Ми неодноразово і подавали звернення, наша організація і ряд дружніх організацій, неодноразово вказували на недоліки роботи ДФС і зверталися і до прем’єра, і до президента, і з офіційної трибуни, зазивали змінити очільника Насірова, але не було на то політичної волі. У принципі, після того як завдяки журналістам була піднята тема, чи було донесено до масового слухача чи глядача питання конфлікту між Онищенком і президентом, для мене особисто стало зрозуміло, що і дні Насірова вже вичерпано. Тому цей зазначений конфлікт, хочу нагадати, що це конфлікт інтересів Оніщенка і президента. І сьогоднішній наслідок — це, відповідно, затримання Насірова. Тому що призначення Насірова — це була певна домовленість між президентом й іншими олігархами, в тому числі і Оніщенка, на посаду ДФС, за їх погодженням було призначено Насірова. То, як зараз іде пертурбація на цих теренах, іде певною мірою утискання інтересів інших олігархів, то цілком логічним зараз буде не тільки заміна Насірова. Я очікую в найближчий місяць-два і зміни уряду. Дуже серйозна пертурбація в уряді.

Роман Насіров давно займає в суспільній і експертній думці місце людини, глибоко і міцно вбудованої в корупційні схеми. Досить сказати, що у відомстві фіскальної служби знаходиться і українська митниця. А чи такий він митний та податковий корупціонер, яким його представляють?

— Давайте згадаємо, хто такий Насіров, тобто, де він працював, по якій політичній силі він потрапив у ВР. Нагадаю — БПП. По цій самій квоті він очолив комітет профільний, очолював комітет з питань податкової та митної політики. Потім успішно перейшов на посаду в ДФС. Наскільки він корупціонер, думаю, є чимало фактів, які можна знайти у відкритому доступі в мережі інтернет, починаючи з таких сумнозвісних квартир, які у нього є, наскільки вони легально були куплені, на які доходи, і наскільки мені відомо, вони були виявлені у Великобританії. Є дуже багато журналістських розслідувань щодо так званої горіхової мафії, якщо ви пам пам’ятаєте. Так звана робота податкової міліції на різних теренах України, певні утиски, зловживання. Я скажу так: критичних питань, на вимогу яких треба було зняти Насірова, вже давним-давно — через край. Але розумію, що ключовою точкою, навіть не ключовою, а основною, я думаю, на ті всі попередні його зловживання закривали очі, і ще б довго закривали, якби не оцей відкритий конфлікт, скажімо так, команди Порошенка з Онищенком, який певною мірою пішов ва-банк і зараз викидує компромат наліво і направо, знаходячись за межами України, і створює собі імідж такого поборника з корупційною системою на чолі з Петром Олексійовичем Порошенком.

Може, проти Насірова затіяна велика гра, щоб незручного чиновника усунути?

— Я думаю, що найбільше, що спіткає пана Насірова – це його звільнення і потім відкриття кримінальної справи, яка буде дуже довго розглядатись, перекладатись. Дуже великі сумніви щодо отримання якоїсь відповідальності, тому що, ще раз хочу підкреслити, що він, на моє глибоке переконання, причетний не тільки до цих схем з паном Онищенком щодо відтермінування рентної плати, а він причетний до багатьох інших схем. Якщо занадто жорстко за нього візьмуться, я боюся, що він також може багато фактів пролити громадськості, в тому числі, на перших очільників держави.

На такій посаді людина не працює сама, вона працює у певній команді і виконує певні завдання, які далеко не відповідають суспільним інтересам чи засадам справедливості чи перспектив країни. У нас вся система побудована так, що вона харчується. Всі політичні партії харчуються з посад, де знаходяться ті чи інші очільники. У нас немає класичної партійної системи. У нас система — олігархічно-партійна. Влада – це просто надприбутковий бізнес, тому що це бюджет, який можна пиляти, розпилювати, перекладати.

Давайте подивімось в історію: хто з наших очільників, ми пам’ять пам’ятаємо такі гучні затримання на засіданні уряду певних очільників певних відомств, і де вони? Деякі з них поновились на посаду через суд. Чи вони запроторені у в’язницю? Ні. Так, з них трошки подоїли, треба було з ними провести роботу, щоб вони поділились схемами, потоками, розповіли, яку інформацію має пан Насіров, яку, можливо, в силу певних домовленостей із сильними світу цього не може видавати, тому що, ще раз кажу, його призначення було по домовленості багатьох груп впливу, і він дуже ризикує, коли він буде видавати інформацію одній групі про іншу, тому що ми всі розуміємо, що ми всі ходимо під богом, і підземні переходи нікого не спасають.

ДФС за часів Насірова – це був репресивний орган?

— Я б сказав, що це не єдиний репресивний орган. Напевно, найсильніший, тому що ДФС має всі інструменти, щоб перекрити кисень будь-якому підприємству. У неї дещо обмежені можливості щодо приватних підприємців – фізичних осіб. Але держава робить все, щоб цей пласт мікробізнесу так само був загнаний під репресивний механізм ДФС, тому що він зараз вивільнений. Тому йде така посилена боротьба зі спрощеною системою оподаткування, тому що ті, що непідконтрольні – смороду дають звіт, вони платять фіксовану плату, дуже важко їх за щось спіймати, притягнути до відповідальності чи вжити якихось заходів. Держава не любить таких вільних громадян, на яких не можна в тій чі інший рівень впливати. ДФС — чи не найсильніший орган. Не було проведено жодної реформи на цій царині.

Кількість державних службовців у нас кожен рік у зростанні. У нас відбувається ротація, пересаджують з одних крісел, перейменовують різні відомства, структури, але насправді скорочення державного апарату не відбувається. Він тільки зростає з кожним роком. Це при тому, що валовий продукт України зменшується, доходи України зменшуються, а державний апарат у зростанні. У нас НАБУ, САП, чого там тільки немає разом з Генпрокуратурою — це купа дармоїдів, яким ми з вами сплачуємо. Ви сплачуєте податки кожен рік, купуючи товари чи послуги, бо там ПДВ є і будь-що, а бізнес кожен день генерує чи валовий внутрішній продукт. Ми всі утримуємо цей державний апарат, який так працює.

Арешт голови ДФС якимось чином може вплинути на роботу цього органу?

— Я думаю, що він може мати тільки позитивний вплив, якщо справа не завалитися, якщо вона буде доходити до логічного кінця, то нарешті люди будуть розуміти, що в цій країні можна понести за свої злочинні дії відповідальність.

З реформуванням ДФС виходить так, що каральний орган нікого не влаштовує, а перетворити його в сервісний орган не виходить. Чому так?

— Думаю, що ніхто не намагався перетворити його саме в сервісний орган. Знаєте, це завжди була кийок по тиску на бізнес, тиску на неконтрольованих і не провладних депутатів.

Роман Насіров казав, що збільшення наповнюваності бюджету відбувалося виключно за рахунок зменшення тіні.

— Можу прокоментувати, що ключове збільшення надходжень відбулось стосовно податку на додану вартість. Там, дійсно, відбулась певна детінізація, але вона не відбулась за рахунок роботи фіскальної служби, вона відбулась за рахунок того, що парламент запровадив систему електронного адміністрування ПДВ і тім самим припинив певні зловживання в цій сфері, які здійснювались в тій чи іншій мірі, у тому числі, співробітниками ДФС. Тому тут говорити, що це успіх фіскальної служби, я поставлю під дуже великий сумнів.

Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...