Поліомієлі́т (від дав.-гр. πολιός — сірий, дав.-гр. µυελός — мозок і лат. itis — запалення; застаріле — дитячий спинномозковий параліч) — гостре інфекційне захворювання, яке зумовлене поліовірусом та здатне перебігати з ураженням ЦНС, з виникненням парезів і паралічів, закінчуючись смертю захворілого. Вікіпедія.

21 жовтня стартувала додаткова дитяча вакцинація від поліомієліту. Проте, значна частина батьків ігнорують необхідність щеплення, або категорично відмовляються від препаратів. Причина тому – негативна реакція дитячого організму. На це лікарі відповідають: для отриманої вакцини майже не існує протипоказань.

А чи володіють батьки всією інформацію про наслідки  відмови від профілактичного щеплення від поліомієлі́ту? В 21 першому столітті ще не навчилися лікувати дану хворобу.

Поліомієліт дуже просто розповсюджується, часто без видимих симптомів. В 1 з 200 випадків поліомієліт викликає невиліковний параліч. Тоді як теоритична загроза захворіти після вакцинації становить 1 випадок на 7–14 млн прививок.Статьи – Доктор Комаровский

Рівень охоплення вакцинації в Україні найнижчий за останні 20 років. Менше половини дітей повністю вакциновані проти поліомієліту та нестабільна ситуація у країні знижує рівень охоплення навіть більше.

Отже, навіть одна дитина з діагнозом поліомієліту це вже спалах. В минулі роки на теренах України щорічно відбувалось від 3 до 7 випадків поліомієліту.

У першу чергу поліомієліт загрожує країнам з великою кількістю невакцинованих дітей, як в Україні, яка  є однією із 13 країн з «червоного» переліку, які мають високий ризик спалаху поліомієліту. Іншими є Ємен, Центральноафриканська Республіка, Уганда, Сирія, Ліван, Йорданія, Південний Судан, Судан, Ірак, Малі, Джибуті та Еритрея.Вікіпедія.

На даний час, Європейський препарат для щеплень у якості гуманітарної допомоги Україні закуповує Канада. Загалом запланували три хвилі масової вакцинації. Перші дві — стосуються дошкільнят, а третя — охопить і учнів початкових класів. Двадцять відсотків дітей – така невеличка кількість малих українців на даний момент повністю захищена від поліомієліту. Тому курс щеплень мають пройти ще 209 тисяч малюків області. Останній етап вакцинації лікарі планують завершити взимку. 9-channel.com

Отож, розвиток подій залежить від батьків.

А ти приведеш свою дитину на профілактичне щеплення?

 

Загрузка...

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *