Виявляється, свинець підвищує ризик виникнення проблем зі сном і денної сонливості вже у старших дітей, пише meddaily.ru з посиланням на Zee News з посиланням на відкриття Школи медсестер Університету Пенсільванії. На щастя, із впливом свинцю можливо боротися. Але не всі батьки і лікарі можуть виявити саму проблему.

Свинець може міститися в багатьох продуктах і предметах, включаючи цукерки, іграшки, ліки. Вчені досліджували кров 665 дітей 3-5 років на концентрацію свинцю. Через шість років проводилася оцінка якості сну (дітям вже було 9-11 років). З’ясувалося, що безсоння і прийом снодійних спостерігалися в 2 і 3 рази частіше серед дітей з рівнем свинцю, вищим 10 мкг свинцю на децилітр крові.

У свою чергу, відомо, що навіть низькі концентрації свинцю в крові вагітної жінки здатні пошкодити кістки та інші органи її майбутньої дитини. Важкі метали проходять через плаценту і впливають на розвиток мозку плоду. Дослідження вчених з Університету Уейна показало: свинець також порушує процес метилування ДНК (модифікації молекули ДНК без зміни самої нуклеотидної послідовності), і ці зміни передаються через покоління.

Фахівці виявили специфічні зміни ДНК у сухих плямах крові новонароджених дітей. Біоматеріал жінок і дітей було отримано з унікального біобанка, в якому зберігаються плями крові дітей, які народилися з 1984 року. Дослідники з’ясували, що вплив свинцю на вагітну жінку зачіпає процес метилування ДНК статевих клітин плоду. Таким чином, свинець здатний змінити кров онука жінки, яка зазнала впливу.
Детальніше читайте на УНІАН:http://health.unian.ua

Загрузка...

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *